Collecte 12 april: Leprazending
Lepra is een ziekte die, als die niet op tijd behandeld wordt, grote gevolgen kan hebben. Mensen verliezen gevoel in hun handen en voeten, waardoor wondjes ontstaan die ze zelf niet opmerken. Zonder goede zorg kunnen die wonden ernstig worden. Maar naast de lichamelijke gevolgen is er vaak ook veel eenzaamheid: mensen worden buitengesloten en raken hun plek in de samenleving kwijt.
De Leprazending zoekt deze mensen actief op, vaak in afgelegen gebieden. Ze zorgen dat lepra op tijd wordt ontdekt en behandelen het met medicijnen. Maar hun werk gaat verder dan dat. Ze leren mensen hoe ze hun wonden moeten verzorgen en hoe ze nieuwe problemen kunnen voorkomen.
Daarbij zijn simpele middelen van grote waarde, zoals zwachtels om wonden te beschermen en te verzorgen. Wat voor ons misschien klein lijkt, is daar van levensbelang. Ik moet daarbij denken aan mijn oppasoma. Zij maakt met veel zorg zwachtels, die vervolgens meegegeven kunnen worden aan mensen die dit hard nodig hebben. Een eenvoudig gebaar, maar met grote betekenis. Het laat zien dat hulp niet altijd groot of ingewikkeld hoeft te zijn.
De Leprazending helpt daarnaast ook om mensen weer een plek te geven in de samenleving, bijvoorbeeld door voorlichting en ondersteuning bij werk.
Met onze collecte vandaag steunen we dit werk: medische zorg, praktische hulp en het herstellen van waardigheid.
Geven kan via de Scipio-app, QR-code, in het mandje bij de uitgang of maak je bijdrage over naar rekening NL 39 RABO 0317714996 van Diaconie PGH onder vermelding van “leprazending”.
Hartelijk dank voor je bijdrage!

Bekijk hier alle nieuwsberichten of ga terug naar de vorige pagina.